МОСКВА -

Терористична організація ІДІЛ може бути повністю розгромлена вже у 2017 році, вважає експерт з міжнародних відносин Росії та Близького Сходу при Російській раді з міжнародних справ Юрій Бармін.

— Ось-ось завершиться операція зі звільнення сирійського міста Ракки. Загроза ІДІЛ у регіоні тривала три роки, а розгром цієї терористичної організації вже не за горами, — говорить експерт.

А в зв'язку з цими подіями актуалізувалося питання про те, якою буде ситуація на Близькому Сході після повної ліквідації ІДІЛ, вважає Бармін.

— Не дивно, що це питання цікавить і Росію, яка продовжує боротьбу з США за сфери впливу в регіоні та прагне внести вклад у формуванні майбутнього устрою Сирії. Той факт, що, незважаючи на всі заклики світових держав, Башар аль-Асад все ж не хоче відмовлятися від влади в Сирії, визначає основні напрямки дискусії авторитарних лідерів на Близькому Сході з приводу майбутнього регіону, — вважає Бармін.

Експерт вважає, що на сьогоднішній день Близький Схід перетворився к регіон, в якому перевіряється довговічність режимів різного типу.

— У регіоні паралельно існують і держави з демократичною системою західного типу, і монархії, і режими, які можна відкрито назвати тиранією, — підкреслив Бармін.

Не секрет, що США та їх європейські партнери традиційно виступають на захист демократичних цінностей на Близькому Сході. Однак під питанням залишається поточна позиція Москви з даного питання, додав Бармін.

— Керівництво Росії наполягає на тому, що після завершення війни в Сирії повинні бути організовані президентські вибори, на яких народ проголосує за майбутнього лідера країни. Таким чином, Москва відкрито заявляє, що у Сирії має бути демократичне майбутнє. Однак той факт, що Москва продовжує підтримувати режим Асада, не дозволяє експертам всерйоз повірити в те, що Росія підтримає демократичний перехідний процес у Сирії. Якщо згадати власну історію Росії та її досвід в Арабській Весні, це думка може виявитися і правильною, — сказав експерт.

Нагадаємо, 10 липня Збройні сили Іраку взяли під контроль Мосула, який три роки утримувався бойовиками терористичного угрупування "Ісламська держава".

Фото, джерело: АА

QHA