КИЇВ (QHA) -

У військових навчаннях, які проводить Росія, беруть участь сумарно близько 0,5 млн. осіб. Про це повідомив 21 вересня на прес-конференції в Главкомі Зміцер Бандарєнка, білоруський опозиційний політик, дисидент, координатор громадянської кампанії «Еўрапейская Білорусь», передає кореспондент QHA.

За словами Бандарєнка, мова йде не тільки про навчання «Захід-2017» на території Білорусі.

— Ми можемо говорити, що в цих навчаннях задіяні близько півмільйона осіб, — повідомив опозиціонер. — Ці навчання проходять від Білого моря в Росії до Середземного моря, за участю декількох флотів Російської Федерації, за участю союзних військ і угруповань, маріонеток у «Л/ДНР» і китайських моряків.

Зокрема, за словами Бандарєнка, одночасно з навчаннями проводяться командно-штабні навчання на території «ДНР/ЛНР», метою яких є координація дій з російською армією.

— Також зараз Росія проводить взаємодію в Сирії з частинами диктатора Асада, обвинуваченого у військових злочинах проти власного народу, відпрацьовується взаємодія з шиїтським воєнізованим угрупуванням Хезболла і Корпусом вартових ісламської революції Ірану, конкретно з найкращим спецназом ісламської республіки (Курдс, — ред.), — зазначив він.

Бандарєнка також повідомив, що одночасно в Балтійському морі проводяться спільні навчання з китайським флотом, в якому беруть участь кораблі російського Північного, Балтійського і навіть Тихоокеанського флотів.

— Таких, за масштабами, навчань після розпаду Радянського союзу просто не було, — резюмував Бандарєнка.

Нагадаємо, 20 вересня глава СБУ Василь Грицак під час виступу в Нью-Йорку на засіданні з нагоди 50-річчя Всесвітнього конгресу українців повідомив, що на Донбасі зараз знаходяться 36 тисяч терористів, а також російські військовослужбовці.

QHA