КИЇВ (QHA) -

Українська армія була готова боронити Крим, а українська влада — ні, заявив начальник Генштабу і командувач Збройними силами України у 2012 — 2014 рр. генерал-полковник Володимир Замана.

За його словами, влада тоді не думала про захист Криму, а займалася поділом портфелів.

— Вони портфелі ділили з ранку до ночі, хоча півострів вже наповнили російські військові і почалися мітинги. А коли, як грім серед ясного неба, захопили Верховну Раду Криму — Турчинов і компанія раптово згадали про армію. Найнеприємніше у цій ситуації те, що вони як і раніше огульно звинувачують усіх військових в Криму в зраді! Звинувачують, хоча самі побоялися підпис поставити, щоб розв'язати руки військовим, — сказав він.

На думку генерал-полковника, у 2014 році потрібно було терміново вводити воєнний стан хоча б на тих територіях, які почала захоплювати Росія.

Замана впевнений, що українська влада не зробила висновків з помилок, допущених у 2014 році, а як і раніше не готова до відбиття зовнішньої агресії.

— У нас до цих пір радянська модель управління армією. Неефективна модель для боротьби з Росією, де така ж радянська армія, тільки у рази більше. А має бути принципово інший підхід, який дозволить не просто захиститися від зовнішньої агресії, але зробити так, що ніхто і ніколи більше не посміє навіть сунутися в Україну із "зеленими чоловічками", — сказав Замана.

Раніше екс-глава Генштабу розповів, як влада Януковича закликала ЗСУ розганяти Євромайдан.

За його словами, керівники Міноборони, СБУ і ГПУ намагалися переконати його направити армію на придушення протестів.

Джерело: Гордон

QHA