КИЇВ (QHA) -

У Державній прикордонній службі України заявляють, що реалізацію проекту облаштування українсько-російського державного кордону «Стіна» ускладнює відсутність повного обсягу фінансування і політична складова, пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на виступ спікера Держприкордонслужби Олега Слободяна в ефірі телеканалу «112.Украіна» .

— Стан фінансування проекту становить трохи більше 15% від необхідного. За 2015-2016 роки мали виділити понад 2 млрд грн, а виділили 600 млн. На 2017 рік бюджетом було передбачено 200 млн, нещодавно прийнято рішення про виділення ще 300 млн грн., але це поки що не реалізовано на практиці, повідомив Олег Слободян.

Він вказав, що якщо фінансування здійснюватиметься на належному рівні, то 2017 року прикордонне відомство планує завершити повністю облаштування кордону з РФ у Харківській області і активно просунутися на північній ділянці у Луганській області, де проект почав реалізовуватися минулого року.

Слободян наголосив, що реалізації проекту заважає також політична складова.

— Постійно ставиться під сумнів актуальність цього проекту, це тема номер один практично на всіх телеканалах, і складно реалізовувати проект під таким серйозним інформаційним тиском, — сказав він.

Представник Держприкордонслужби звернув увагу на те, що аналогічні проекти зараз реалізує Литва, Латвія, Естонія, Польща, Фінляндія і Норвегія. Він також вказав, що вартість одного кілометра створення «інтелектуального кордону» в рамках проекту «Стіна» становить близько 2 млн грн., що є цілком адекватною сумою.

Говорячи про кримінальне провадження за фактом розтрати виділених на проект коштів, який здійснює Національне антикорупційне бюро України, Слободян зазначив, що у прикордонному відомстві зацікавлені в об'єктивному слідстві і вважають, що всі винні особи мають бути притягнуті до відповідальності.

Як повідомлялося раніше, Національне антикорупційне бюро в рамках розслідування розтрати держкоштів, виділених на будівництво стіни на кордоні з РФ, затримало 6 чиновників.

ФОТО: інтернет

QHA