ДОНЕЦЬК (QHA) -

На тимчасово непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей загострилося протистояння між терористами за політичний вплив і розподіл матеріальних ресурсів. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Зазначається, що представник «горлівського» угруповання, так званий «мер Горлівки» Приходько встановив особистий контроль над усіма сферами міського управління. У місті фіксуються численні випадки перерозподілу активів сектора приватної торгівлі із залученням криміналітету.

— З цією метою в кінці квітня розпочато проведення масштабних перевірок практично всіх суб'єктів підприємницької діяльності. Через побоювання «податкових» перевірок значна кількість підприємців згорнули свій бізнес. Однак навіть в таких випадках від місцевих бізнесменів вимагають надання доступу до місць зберігання товару для його опису і конфіскації продукції українського виробництва, йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що для зменшення впливу «горлівських» «донецькі» терористи намагаються наблизити до влади у Горлівці своїх представників. З цією метою ними розпочато комплексну перевірку в місті «правоохоронних органів та органів виконавчої влади», за результатами якої очікуються масові звільнення «чиновників».

За даними української розвідки, вже порушено так звану кримінальну справу на «начальника управління охорони здоров'я Горлівської міської адміністрації» за фактом розкрадання гуманітарної допомоги.

— За таких умов невдоволення діями донецького угруповання зростає як на рівні «регіональної еліти», так і серед місцевих жителів. Зазначене може призвести до силового конфлікту між двома ворогуючими сторонами. Не виключається участь в них спеціальних підрозділів ЗС РФ (досвід «груп врегулювання бізнесу», які застосовувались бойовиками Моторолою і Гіві), зазначає ГУР МО.

Нагадаємо, 3 травня у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі в районі Світлодарської дуги загинули троє українських військових.

ФОТО: інтернет

QHA