КИЇВ (QHA) -

Бойовики так званої "ДНР" не дозволили журналістам з Москви знімати сюжет у мікрорайоні Трудівські в окупованому Донецьку, а вже відзняті відеоматеріали знищили.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

За інформацією СММ, у мікрорайоні Трудівські Петровського району Донецька три жінки з планшетом, очевидно, знімали відео поблизу блокпоста збройних формувань. Згодом, з посту охорони до жінок підійшли двоє чоловіків у камуфляжіі, вилучили планшет і повернулися до свого поста разом із двома жінками. А далі стало зрозуміло, що невдоволення бойовиків викликали зйомки на "режимному об'єкті" — блокпості, і вони продемонстрували журналістам з Росії рівень свободи преси на окупованій території Донеччини.

— Третя жінка повідомила спостерігачам про те, що дві інші жінки є журналістками з Москви, а чоловіки у камуфляжному одязі вилучили їхній планшет, оскільки ті знімали відео на «режимній ділянці». Ці дві жінки повернулися приблизно за 20 хвилин і повідомили спостерігачам про те, що їхній планшет не був пошкоджений, але з нього видалили увесь відзнятий відеоматеріал.

У звіті СММ не вказується, яке саме російське або інше іноземне ЗМІ представляли журналісти, що приїхали з Москви. Також не вказується — чи законно ці журналісти перетнули кордон України.

Раніше СММ ОБСЄ неодноразово повідомляло, що бойовики ховають різноманітне заборонене озброєння у житлових кварталах мікрорайону Трудівські — від мінометів до артилерійських установок.

Варто зазначити, що мікрорайон Трудівські, який розташований у західній частині Донецька, безпосередньо поблизу лінії зіткнення, вважається небезпечним. Бойовики системно звинувачують ЗСУ в обстрілах мікрорайону. Окрім того, в Трудівських часто знімаються пропагандистські сюжети російських ЗМІ про начебто обстріли Донецька з боку ЗСУ. Водночас, штаб АТО заявляє, що бойовики розміщують у Трудівських озброєння, з якого потім ведуть обстріл через лінію зіткнення житлових районів селищ на підконтрольній уряду території. Скажімо, за інформацією штабу АТО, 12 липня з великокаліберного кулемета, розміщеного бойовиками саме у районі Трудівські, була обстріляна Мар’їнка.

QHA