КИЇВ (QHA) -

В Інституті політичних і етнополітичних досліджень маєтку Івана Кураса НАН України відбулася презентація наукового видання "Політична наука в Україні", в якому аналізується процес становлення і розвитку політичної науки в Україні протягом 1991-2016 років.

Дана робота видається в Україні вперше і приурочена до 25-річчя інституту. Як зазначила головний редактор першого тому видання Марія Карамзіна — це спільний результат співпраці інституту і вчених, у тому числі, регіональних. Таким чином, до першого тому «Політичної науки» увійшла стаття «Кримськотатарська політична думка: історична ретроспектива і сучасні реалії» кандидата філологічних наук і доцента Гаяни Юксель.

У статті висвітлені становлення та розвиток кримськотатарської політичної думки у XX - XXI столітті у суспільно-політичному житті Російської імперії, Радянського Союзу, а пізніше — незалежної Української держави, частина території якої, зокрема, Крим, з лютого 2014 роки є тимчасово окупованим Російською Федерацією .

— Я вважаю, що історична справедливість перемогла. У Крим, до України після депортації повернулися кримські татари, які на міжнародному і на національному рівні визнані корінним народом півострова. І, звичайно, ми, як вчені, не могли проігнорувати цей факт. Тому логіка проста. Всі, хто любить цю землю, всі, хто живе на цій землі, повинні мати можливість бути представленими. Тому ми включили до нашого двотомника політичну думку кримських татар, — зазначила Марія Карамзіна.

Редактор видання також додала, що в сучасних політичних трансформаціях українського суспільства політична думка кримських татар відіграє велику роль. Тому аналіз двадцятип'ятирічного досвіду, представлений у двотомній роботі, створює поле для рефлексії.

— Це документ епохи, який не втратить актуальності протягом багатьох десятків років. Книга відображає нас самих і показує, на що ми здатні. Попит на справжню політичну науку з'являється тільки в умовах справжньої демократичної та правової держави, якої у нас поки що немає.

Тираж буде розісланий за всіма академічними установами країни і великими національними бібліотеками.

QHA