КИЇВ (QHA) -

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що терористичні угруповання «ДНР» та «ЛНР» на Донбасі мають бути ліквідовані. Про це він повідомив під час панельної дискусії в аналітичному центрі Hudson Institute.

— Так звані «Луганська Народна Республіка» і «Донецька Народна Республіка» є утвореннями, які створені Росією з метою породження на місці політичної реальності для того, щоб допомогти замаскувати роль РФ і зміцнити триваючий конфлікт, і вони мають бути ліквідовані, — зазначив він.

Волкер підкреслив, що для угруповань немає місця в «українському конституційному устрої».

Окрім цього, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України додав, що сприяння миротворчій місії має створити перехідний період передачі контролю над Донбасом від РФ до ООН і тільки потім до України, і для підготовки до місцевих виборів на території Донбасу може знадобитися близько 6 місяців.

— Може знадобитися ще 6 місяців для організації місцевих виборів. З того моменту, як відбудуться вибори, і вони будуть підтверджені як вільні і справедливі, почнеться перехідний період.

Нагадаємо, спікер Міністерства оборони з питань АТО Дмитро Гуцуляк заявив, що співробітники Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації підсилюють діяльність на окупованому Донбасі. У Міноборони зазначили, що російські інструктори проводять навчання з представниками «правоохоронних органів» на окупованих територіях Донбасу.

Джерело: УНІАН

QHA