КИЇВ (QHA) -

Вчора, 21 лютого відбувся прес-тур для огляду контрольних пунктів в'їзду-виїзду «Каланчак» і «Чаплинка» для українських засобів масової інформації «Дорогою до Криму», який був організований Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України. Про це заявили у прес-службі прокуратури Автономної Республіки Крим.

У прес-службі зазначили, що до складу делегації увійшли заступник прокурора АР Крим Олександр Удовиченко, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі, представники неурядових організацій — Української Гельсінської спілки з прав людини, Крим SOS, Кримської правозахисної групи, та представники ЗМІ.

— Учасники прес-туру оглянули умови проходження КПВВ з Кримом, побутові та санітарні умови на контрольних пунктах, як відбувається дотримання прав жителів тимчасово окупованих територій при здійсненні державного контролю, сказано у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що уважно стежать за дотриманням порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї і притягнення до кримінальної відповідальності порушників.

За словами заступника прокурора АР Крим Олександра Удовиченка, такий виїзд був важливим для демонстрації єдності і наближення деокупаціі Криму.

Найголовніше, що в усіх нас спільна мета  захист прав наших громадян і впевнені кроки до деокупації півострова. Разом ми працюємо у Києві, разом працюємо у Херсоні, і разом будемо працювати у Криму,  сказав він.

 

Раніше повідомлялося, що у справах, пов'язаних з репресіями проти кримських татар і проукраїнських активістів у Криму, поданим до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, є прогрес. Прокурор Гаазького суду опублікував доповідь про ситуацію в Україні.

QHA