КИЇВ (QHA) -

Переговорний процес у рамках Тристоронньої контактної групи у Мінську зайшов у глухий кут, тому що Мінські угоди не виконуються.

Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю інтернет-телеканалу «Теперішній час».

— Мінський процес дуже важливий з кількох причин. По-перше, у ньому бере участь Росія, і вона як учасник цього процесу підтверджує свою прихильність до територіальної цілісності України. Це дуже важливо. По-друге, невиконання Мінських угод є підставою для санкцій, введених Євросоюзом і Сполученими Штатами. Це теж дуже важливо. Ми повинні залишати санкції як інструмент у врегулюванні конфлікту.

Також Волкер додав, що режим припинення вогню так і не був реалізований.

— Повинен, однак, сказати, що ми зайшли у глухий кут. К першу чергу необхідно припинення вогню. Режим припинення вогню так ніколи і не був введений. Необхідний політичний процес: вибори, органи самоврядування. Але як це може відбуватися в той час, коли йде конфлікт? Існує безліч таких замкнутих кіл, які залишаються невирішеними.

Як повідомляло QHA, раніше Курт Волкер заявив, що Вашингтон активно розглядає питання про можливі поставки зброї Україні.

ФОТО: інтернет

QHA