КИЇВ (QHA) -

Розміщення миротворчої місії ООН в Україні, так само як і зняття санкцій з Росії, слід розглядати винятково в контесті всіх окупованих нею українських територій — і Донбасу, і Криму.

Як передає кореспондент QHA, таку думку висловив народний депутат, член комітету з питань нацбезпеки і оборони Андрій Тетерук на засіданні першої Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

Народний депутат наголосив, що, приймаючи рішення про розміщення міжнародних миротворців, необхідно зважати, що в Україні нема внутрішнього конфлікту, а є гібридна агресія з боку Росії. Крім того, вважає Тетерук, при обговоренні розміщення миротворчої місії необхідно застосовувати комплексний підхід — виходити з того, що у Криму і на Донбасі є один окупант, і окупація Донбасу та Криму є елементами одного злочину, вчиненого Росією щодо суверенної України.

— У нас є системна агресія Російської Федерації яка почалася з окупації Криму. Питання розміщення миротворчої місії на території тимчасово окупованих Донецька і Луганська слід розглядати винятково в контексті всієї окупованої території: оскільки як Донецьк і Луганськ, так і півострів Крим це є елементи одного великого злочину, який вчинила Російська Федерація, — зазначив Тетерук.

Ілюструючи свою тезу про необхідність комплексного підходу до миротворення на Донбасі і в Криму, народний депутат навів такий приклад: якщо кримінальний злочинець стріляє в людину і завдає їй два поранення, не можна засуджувати одне поранення та ігнорувати інше.

Так само питання зняття санкцій з Росії необхідно поставити в залежність від виведення російських військ і припинення окупації не лише Донбасу, але й Криму, вважає депутат. Причому санкції необхідно посилювати, аби змусити Росію припинити порушувати український суверенітет.

— Зрозуміло, що Росія сама не піде, її треба примушувати, щоб вона пішла, її треба виганяти з нашої території. І питання Криму, і питання Донбасу має бути об’єднане в пакет рішень, які мають завершитися виведенням всіх військ і всі санкції, які накладені на Росії окремо за Донецьк і Луганськ, або за окупацію Криму, мають бути обєднані в єдиний пакет і можуть розглядатися щодо поступового зняття винятково після того, як останній окупант-військовослужбовець російської армії залишить територію української держави.

Депутат також зазначив, що санкції позитивно впливають на перебіг російсько-українського конфлікту, і перспектива їхнього посилення також зрештою сприятиме встановленню миру. Тому такий елемент тиску на Росію має збільшуватися  для  руйнування економічних передумов для ведення довгострокових бойових дій, що знесилюватиме російську економіку. Так само необхідне посилення санкцій проти тих осіб, що безпосередньо приймають рішення і несуть відповідальність за скоєння злочинів на території України.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що Україна не вестиме жодних прямих переговорів з бойовиками «ЛНР» і «ДНР» і не піде на компроміси у питанні мандата майбутньої миротворчої місії для Донбасі.

QHA