КИЇВ (QHA) -

День ракетних військ і артилерії щорічно відзначається в Україні 3 листопада, починаючи з 1997 року. Тоді другий президент України Леонід Кучма підписав Указ № 1215/97 «Про День ракетних військ і артилерії».

Дата свята вибрана зовсім не випадково: 3 листопад 1943 року в ході Київської наступальної операції артилерія Радянської Армії зіграла головну роль у прориві найсильнішої оборони німецько-фашистських загарбників у межиріччі Ірпеня і Дніпра. У результаті злагоджених дій військових, керованих артилерією, Київ був звільнений вже 6 листопада.

Інформаційне агентство QHA розповість читачам про те, чим займаються ці війська, як вони змінилися за останні кілька років, а також які покращення плануються незабаром.

Основне завдання ракетних військ і артилерії — знищення танків, артилерії, живої сили. Складаються вони зі з'єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з'єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів і підрозділів протитанкових керованих ракет. Крім того, війська виконують більшу частину завдань вогневого ураження противника.

Інженерні війська виконують найскладніші завдання на фронті, що вимагають спеціальної підготовки і застосування різної інженерної техніки і боєприпасів. Саме вони відповідають за захищеність особового складу, озброєння і військової техніки.

Артилерію традиційно називають "богом війни"

Українські артилеристи зробили величезний внесок у стабілізацію ситуації в зоні проведення антитерористичної операції. У 2016 році збройні сили отримали першу партію українських мінометів "Молот", зараз знаходиться на стадії випробування міномет "Верба". Для військових розробляється система залпового вогню "Вільха" з дальністю стрільби до 120 км. Три види реактивних систем залпового вогню — "Град", "Ураган" та найпотужніший — "Смерч" — у розпорядженні української армії.

За загальними підрахунками, нині у ЗСУ майже 2500 танків, 8217 бронетранспортерів, 1302 одиниць самохідної артилерії, 1669 одиниць буксирувати і 625 реактивної артилерії.

Проте експерти неодноразово відзначали, що бойові можливості варто збільшувати, однак обмежений бюджет не дозволяє цього.

На передовій з'являються нові види озброєння

Зараз для українських захисників розробляється реактивна система залпового вогню "Вільха" з дальністю стрільби до 120 км, модернізується реактивна система залпового вогню "Бастіон-01".

Створюється також оперативно-тактичний комплекс "Грім", який буде вражати супротивника навіть на відстані 450 км.

За словами президента України Петра Порошенка, незабаром буде побудований завод з виробництва боєприпасів за стандартами НАТО.

Також українська армія може отримати протитанкові ракетні комплекси Javelin від США, які дозволять змінити їй картину на Донбасі.

Нюта Акімова

QHA