КИЇВ (QHA) -

На сьогодні назвати точну дату наступного обміну полоненими неможливо. Про це заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

При цьому вона підкреслила, що українські медіа неправильно використовують поняття «обмін полоненими», адже на території України офіційно таких немає.

— Хочу запевнити всіх, що на території України немає військовополонених. Є люди, які знаходяться у місцях позбавлення волі згідно із рішеннями українських судів. У нас відбувається не обмін, а одночасне звільнення, — підкреслила вона.

Заяви про можливі дати звільнення полонених, за словами Лутковської, є знущанням над їхніми рідними, які довго чекають повернення. При цьому омбудсмен заявила, що бере участь в діалозі з російською стороною з приводу відвідування двох українських прикордонників, яких затримали торік.

— Я звернулася до омбудсмена РФ і заявила, що готова разом з нею відвідати будь-яке місце несвободи в Україні, де перебувають громадяни Росії, але поки не отримала на це згоди, — підкреслила чиновниця.

Нагадаємо, що 27 грудня на Донбасі відбувся перший за два роки і наймасштабніший обмін полоненими. На підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Раніше QHA повідомляло, що правозахисники оприлюднили кількість загиблих мирних жителів на Донбасі.

QHA