КОПЕНГАГЕН (QHA) -

За масштабною кібератакою з вірусом NotPetya, в результаті якої постраждала датська судноплавна компанія Maersk, стоїть Росія. Про це заявив міністр оборони Данії Клаус Йорт Фредеріксен.

— Слід веде просто до Росії і до російських військових,  сказав він.

Міністр порівняв хакерську атаку з військовим вторгненням, оскільки метою було не шпигунство, а умисне завдавання шкоди.

Агентство QHA повідомляло, що Міністерство закордонних справ Великобританії публічно звинуватило російську армію у використанні вірусу NotPetya для проведення кібератаки в червні 2017 року. Майже три чверті випадків зараження зафіксували в Україні. В результаті атаки вірусу NotPetya постраждали підприємства, які активно торгували з Україною, такі як Reckitt Benckiser, голландська фірма з доставки TNT і датська компанія Maersk Line.

Нагадаємо, у Центральному розвідувальному управлінні (ЦРУ) США повідомили, що військові хакери РФ 2017 року провели кібератаку проти України з метою підірвати фінансову систему країни. В ЦРУ наголосили, що є висока ймовірність того, що вірус Petya був створений саме військовою розвідкою Головного розвідувального управління РФ.

Джерело: DR

QHA