КИЇВ (QHA) -

Російські спецслужби активно застосовували інформаційно-психологічні операції проти України через соціальні мережі «ВКонтакте» і «Одноклассники» в період підготовки до військового вторгнення.

Про це під час круглого столу у Києві повідомила заступник начальника департаменту контррозвідувального захисту у сфері інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна.

— Період підготовки до військового вторгнення супроводжувався активним застосуванням спецслужбами РФ спеціальних інформаційних та інформаційно-психологічних операцій проти України. Зокрема, шляхом створення, адміністрування, штучного нарощування відвідуваності антиукраїнських і проросійських груп в українському сегменті російських соцмереж «ВКонтакте» і «Одноклассники».

За словами Лапутіної, через російські соцмережі спецслужби РФ вербували українців.

— Відомо, що значна частина цих груп адмініструвалася з території РФ, також застосовувалися заходи залучення спецслужбами РФ громадян України, які, в деяких випадках за грошову винагороду, що проводилося через сервіс «Яндекс.Деньги», здійснювали акції на шкоду територіальній цілісності, суверенітету і безпеці України.

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо низки російських компаній. Згідно з указом, терміном на три роки повинні бути заблоковані активи російських сайтів «ВКонтакте», «Однокласники», «Мейл.ру» і «Яндекс», а інтернет-провайдерам — заборонено надавати доступ до вказаних ресурсів.

ФОТО: інтернет

QHA