КИЇВ (QHA) -

Через рік Збройні Сили України оновляться новими радіолокаційними станціями вітчизняного виробництва, які за деякими показниками значно обходить конкурентів з Росії, Франції, США та Ізраїлю.

Зазначається, що модуль такої станції можна повністю підготувати до використання за 10 хвилин. Для порівняння, радіолокаційні системи попереднього покоління в бойовий стан ставали за півгодини-годину.

Мобільний 3D радіолокатор є унікальною розробкою запорізьких конструкторів науково-виробничого обьеденения "Іскра".

Дальність роботи станції — 500 км, висота виявлення цілі — 40 км. Стеження за кожним об'єктом ведеться у трьох осях координат.

Для обслуговування радіолокатора потрібно троє операторів. Станція може працювати цілодобово завдяки власним генераторам.

Нагадаємо, раніше держприкордонслужба презентувала бойову одиницю системи охорони державного кордону "Тритон".

Зазначається, що "Тритон" складається з броньованого автомобіля, дистанційно керованого бойового модуля, системи виявлення, ідентифікації цілей та системи передачі інформації.

Комплекс може нести службу у відриві від місця постійної дислокації протягом тривалого часу. Він здатний одночасно відстежувати десятки цілей і, в разі необхідності, вести вогонь навіть шляхом дистанційного керування бойовим модулем.

Джерело: ICTV

QHA