КИЇВ (QHA) -

За чотири роки через обстріли на Донбасі були зруйновані 5 тисяч будинків. Про це на прес-конференції розповів директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Правозахисники, які працюють в зоні конфлікту, документують відомі факти руйнувань як приватних будинків і багатоповерхівок, так і об'єктів інфраструктури, серед яких школи, лікарні й мости.

— Весь обсяг жертв і руйнувань на Донбасі треба назвати точно. Сьогодні розслідування таких фактів проводяться дуже погано і у результаті не дають ніяких точних даних, — підкреслив Захаров.

При цьому активістам відомо про проблеми з документуванням руйнувань приватних будинків у «сірій зоні», куди важко потрапити правозахисникам і журналістам. Через це люди, що постраждали від обстрілів, не можуть отримати фінансову компенсацію.

— У нашій практиці була справа людини, яка хотіла отримати компенсацію від держави за зруйнований будинок. Але окрім фотографій, у неї не було підтвердження факту власності, і європейський суд відмовив їй, — зазначив правозахисник.

У базі даних громадських організацій, що займаються документуванням руйнувань, є фотографії усіх заявлених 5 тисяч об'єктів, але людям, охочим отримати виплати, правозахисники рекомендують шукати офіційне підтвердження права власності.

Раніше QHA повідомляло, що правозахисники оприлюднили кількість загиблих мирних жителів на Донбасі.

QHA