КИЇВ (QHA) -

Операцію зі знищення одного з лідерів донецьких терористів Михайла Толстих на прізвисько «Гіві» спланували і здійснили українські спецслужби.

Про це написав активіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook.

— Рівно рік тому в результаті операції українських спецслужб був знищений Михайло Толстих, кличка "Гіві", — командир батальйону найманців "Сомалі", — написав він.

За словами Бутусова, "відплата наздогнала Толстих прямісінько на ретельно охороняємій базі" Сомалі "у його робочому кабінеті".

— Спочатку говорили про постріл з вогнемета, але відстріляного тубуса ніхто не показував. Так що, цілком ймовірно, що це могла бути й міна. Кимось встановлена, тим, кого провели до "Гіві", хто зумів встановити міну і піти перед вибухом, і активувати бомбу в потрібний момент. Коли-небудь про ці події будуть написані книги і зняті фільми, щось типу "Мюнхена", тільки куди більш драматично і складно. І про це дізнаються як про одну з найбільш блискучих операцій, проведених патріотами України. Сторінкою історії, якою усі ми будемо пишатися. А зараз можна сказати, що "Гіві" був свого часу визначений як номер один у списку тварин, призначених до утилізації, — повідомив активіст.

Бутусов зазначив, що операцію готували два роки, а «Гіві» був останнім розкрученим в Росії і медійним ватажком найманців на окупованих територіях».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 8 лютого 2017 року сепаратистські сайти, а потім і російські ЗМІ повідомили, що в окупованому Донецьку був убитий в своєму кабінеті пострілом з гранатомета ватажок батальйону бойовиків ОРДЛО "Сомалі" Михайло Толстих з позивним "Гіві".

QHA