ЛОНДОН (QHA) -

Британська розвідка заявила, що російські військові доправили на Донбас влітку 2014 року зенітно-ракетну установку, з якої був збитий малайзійський Боїнг рейсу МН17.

Про це йдеться у доповіді комітету британського парламенту з розвідки і безпеки.

— Абсолютна брехня те, що Росія не несе відповідальності за збитий МН17. Ми знаємо без всяких сумнівів, що російські військові привезли і згодом вивезли ракетну установку, повідомляється у доповіді.

Очолювана Нідерландами Спільна слідча група досі прямо не звинувачувала російських військових у доставці «Бук».

У документі британської розвідки також описуються російські заходи з дезінформації, зокрема, в Україні.

Раніше Грузія передала Нідерландам ракету «Бука» для розслідування у справі MH17.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій повідомляється, що літак був збитий ракетою класу «земля-повітря», випущеною із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила дані, що до катастрофи Боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубинський. Він заперечував свою причетність до катастрофи.

21 вересня 2017 року Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія і Україна підписали меморандум про політичну підтримку кримінального переслідування винних у катастрофі малайзійського рейсу MH17 за нідерландським законодавством.

QHA повідомляло, що головним фігурантом справи про авіакатастрофу малазійського Боїнга MH17 у небі над Донбасом 2014 року є головний інспектор Центрального військового округу РФ, генерал-полковник Микола Ткачов з позивним Дельфін.

Джерело: «Громадське радіо»

QHA