КИЇВ (QHA) -

На сьогодні боротьба з внутрішнім тероризмом в Україні тримається на патріотизмі військових і працівників спецслужб. Про це на прес-конференції розповів експерт Дмитро Тимчук.

На його думку, тих грошей, які виділяє уряд на роботу силовиків в країні, недостатньо, щоб впоратися з агресією з боку Росії.

— На СБУ і правоохоронців лягає великий обсяг роботи, і не зважаючи на те, що Україна виділяє 5% ВВП на оборону, ці гроші лише частково перекривають проблеми. Наприклад, на КПП у зоні АТО працюють прикордонники, і їхні потреби у 2018 році оцінюються у 28 млрд гривень. При цьому отримали вони тільки 12 млрд із суми і рівно половина з них піде на зарплати. З огляду на те, що їм треба утримувати і берегову охорону і багато іншого, на серйозні заходи з нейтралізації терористичної небезпеки у них не залишається коштів. Те ж ми бачимо і з СБУ, і з правоохоронцями, — розповів Тимчук.

Експерт підкреслив, що навіть з таким станом справ у питанні фінансування оборонного комплексу, спецслужби справляються зі своєю роботою, але про свої досягнення їм варто більше розповідати простим українцям.

— У Києві, Одесі, Харкові, починаючи з 2015 року, нейтралізована величезна кількість ворожих ДРГ. Частина цих випадків потребує більш широкого висвітлення, адже українці мають знати, що спецслужби в країні реально працюють, — зазначив Тимчук.

При цьому, навіть після 4 років ведення війни, в української влади не склалася думка, що на оборону треба виділяти більше коштів.

— Звичайно, треба вносити зміни до бюджету і говорити про гідне фінансування цього сектора, але Міністерство фінансів не розуміє всю серйозність питання, і на всі прохання ми чуємо, що на Сході не йдуть активні бойові дії, і в країні є важливіші проблеми. Там не розуміють, що якщо не нейтралізувати російську загрозу, то усі ці проблеми не будуть здаватися такими важливими, — підсумував експерт.

Раніше QHA повідомляло, що Верховна Рада України проголосувала за арешт нардепа і Героя України Надії Савченко, яку звинувачують у підготовці теракту. Пізніше президент України Петро Порошенко подякував військовим, які не піддалися на провокації Савченко.

QHA