КИЇВ (QHA) -

У штабі АТО Міноборони України з посиланням на українську сторону Спільного центру з контролю і координації повідомили, що в порушення наданих гарантій безпеки сьогодні, 28 листопада, бойовики ОРДО почали обстріл населених пунктів Травневого і Гладосового в Донецькій області.

— Ці дії НЗФ ОРДО розцінюються як чергова спроба дискредитації підрозділів ЗС України в АТО і недопущення спостерігачів СММ ОБСЄ і представників місії ООН, які планували провести моніторинг гуманітарної ситуації та обстановки про порушення бойовиками ОРДО режимів «тиші» у зазначених населених пунктах, — йдеться в повідомленні.

Українська сторона засуджує обстріли незаконними збройними формуваннями ОРДО населених пунктів, що ставить під загрозу життя і здоров'я цивільного населення.

Такі дії керівництва ОРДО свідчать про зацікавленість у подальшому загостренні конфлікту, демонструють небажання дотримуватися режиму припинення вогню і свідоме невиконання Мінських домовленостей.

QHA повідомляло, що низка сепаратистських сайтів підтверджує поширену 22 листопада інформацію українських ЗМІ про те, що підрозділи 54-ї окремої механізованої бригади та 24-го батальйону «Айдар» зайняли село Гладосове, яке знаходиться в так званій «сірій зоні» під Горлівкою.

Нагадаємо, вчора в районі відводу сил одного з підрозділів Збройних сил України в Добропільському районі Донецької області вартовий складу ракетно-артилерійського озброєння частини був обстріляний невідомими з автоматичної зброї та отримав поранення.

Відзначимо, кілька днів тому в зоні АТО троє військовослужбовців ЗСУ отримали поранення.

QHA