ДОНЕЦЬК (QHA) -

Відсутність мобільного зв'язку Vodafone-Україна на окупованій частині Донецької області є "політичним рішенням" ватажків бойовиків. Про це сьогодні, 23 лютого, на інтернет-конференції заявив творець батальйону бойовиків "Схід" Олександр Ходаковський.

— Поки нічого зробити не можна (для відновлення зв'язку,  ред.). Є політичне рішення, і це рішення ніхто поки не скасовував. Всі посилаються нібито на те, що йде саботаж з боку Vodafone, з боку України, що не дають відновити пошкодження... Але як там насправді, я зараз коментувати не готовий, повідомив він.

Бойовик також зазначив, що ватажків «ДНР» не цікавить думка простих громадян.

Спочатку, я знаю, це було вольове рішення не відновлювати... Але я скажу відверто, що на потреби окремих людей увага не надто звертається. Людина на сьогодні — це ресурс, не більше, сказав він.

Нагадаємо, 11 січня мобільний оператор Vodafone, єдиний, який надавав послуги на непідконтрольній частини території Донбасу (до ребрендингу — «МТС-Україна»), перестав працювати на окупованих територіях Луганської та Донецької областей. За повідомленням технічного персоналу оператора, зв'язок зник в результаті пошкодження волоконно-оптичної лінії зв'язку в зоні проведення АТО. Всі кабелі компанії на непідконтрольній території вийшли з ладу. За сприяння СММ були проведені ремонтні роботи в районі Щастя на Луганщині, і з 19 січня зв'язок в ОРЛО відновлений. Однак через ненадання бойовиками гарантій безпеки досі не проведено ремонт кабелів в районі окупованого селища Оленівка Донецької області, тому в ОРДО досі зв'язок Vodafone відсутній.

QHA