КИЇВ (QHA) -

Бойовики так званої «ДНР» розмістили артилерійську установку поблизу житлових кварталів у мікрорайоні Донецька «Трудівські», що є порушенням Мінських домовленостей про відведення озброєнь. Така інформація оприлюднена в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. 

У звіті СММ також вказується, що БПЛА місії виявив у цьому ж мікрорайоні вогневу позицію бойовиків.

— На основі доступних Місії даних повітряного спостереження станом на 26 липня виявлено 1 одиницю буксируваної артилерії (невстановленого типу), розміщену з порушенням ліній відведення, безпосередньо поруч із житловими масивами у північній частині мікрорайону Трудівські, що в Петровському районі підконтрольного «ДНР» Донецька. Крім того, неподалік зафіксовано 8 вантажівок військового типу... 26 липня виявлено ділянку, ймовірно, з вогневими позиціями у західній частині мікрорайону Трудівські, а також комплекс, на території якого були три вантажівки військового типу і поблизу якого виявлено три місця вогневого ураження.

Варто зазначити, що мікрорайон «Трудівські», який знаходиться у західній частині Донецька, вважається небезпечним. Бойовики системно звинувачують ЗСУ в обстрілах мікрорайону. Водночас штаб АТО заявляє, що бойовики розміщують у «Трудівських» озброєння, з якого потім ведуть обстріл через лінію зіткнення житлових районів селищ на підконтрольній уряду території. Скажімо, за інформацією штабу АТО, 12 липня з великокаліберного кулемету, розміщеного бойовиками саме у районі «Трудівські», була обстріляна Мар’їнка 

У звіті СММ ОБСЄ також вкотре повідомляється, що сепаратисти не пропустили патрулі СММ до Новоазовська та навколишніх районів, прилеглих до неконтрольованого кордону з Російською Федерацією. Крім того, бойовики не допустили патрулі Місії до містечка Сєдового, що розташоване на Азовському узбережжі.

— Три озброєні члени «ДНР», що перебували на блокпості, розташованому на автошляху Е58 на північ від Новоазовська, не дозволили патрулю СММ проїхати ані на південь до міста, ані на схід у напрямку кордону з Російською Федерацією. На блокпості приблизно за 1,2 км на північний захід від підконтрольного «ДНР» смт Сєдове (33 км на північний схід від Маріуполя) озброєні чоловіки знову не дозволили патрулю СММ проїхати в напрямку Сєдового, посилаючись на розпорядження від свого керівництва.

Варто зазначити, що бойовики так званої "ДНР" останній місяць системно блокують патрулі міжнародних спостерігачів ОБСЄ, не пропускаючи їх до Новоазовська, Сєдового, прилеглих до кордону з РФ територій ОРДО. Минулого тижня патруль на чолі з першим заступником глави СММ ОБСЄ в Україні Александром Хугом три години простояв на КПП бойовиків поблизу Новоазовська, але так і не отримав дозвіл на проїзд. Бойовики посилались на заборони свого керівництва, а СЦКК заявляв, що не може вплинути на ситуацію. Коментуючи цей інцидент, у Місії вкотре наголосили, що СММ ОБСЄ, згідно свого мандату, має право відвідувати будь-які райони України, у тому числі непідконтрольні уряду, і ватажки бойовиків не мають права перешкоджати їм у цьому доступі, всупереч рішенню 57 країн-членів ОБСЄ. У СММ також акцентують, що небажання пропускати патруль до певного району свідчить про намір у даному випадку членів так званої «ДНР» приховати від спостерігачів факти порушень Мінських домовленостей. Александр Хуг назвав "інформаційною чорною дірою" окуповані райони Донеччини на схід від Широкиного поблизу неконтрольованого україно-російського кордону, Новоазовськ та його околиці. СММ також неодноразово повідомляла, що затримані на блок-постах бойовиків біля Новоазовська патрулі Місії стають свідками активного руху в тому районі військових вантажівок, іншої військової техніки та людей  в одностроях.

Сьогодні СММ ОБСЄ в Україні також повідомила у Фейсбук оновлену інформацію про цивільні жертви конфлікту на сході України.

Так, з початку 2017 року станом на 24 липня СММ ОБСЄ підтвердила 330 випадків жертв серед цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення на Донбасі, з яких 59 — загиблих, 271 – поранених. У Звіті також вказуються дані про загиблих і поранених мирних мешканців за останні два тижні.

— Випадки насильства за період з 10 по 24 липня призвели до жертв серед цивільного населення, серед яких 3 загиблих та 11 поранених. Це збільшило кількість підтверджених Місією жертв серед цивільного населення у 2017 році до 330 осіб, з яких 59 — загиблих.

У СММ ОБСЄ констатують, що кількість жертв серед мирних громадян з початку цього року більш ніж на 50% перевищує кількість жертв за аналогічний період 2016 р. Нагадаємо, що з початку 2017 року станом на 12 липня СММ ОБСЄ підтвердила 306 випадків жертв серед цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення на Донбасі, з яких 56 — загиблих, 250 – поранених. 

QHA