КИЇВ (QHA) -

Бойовики так званої «ЛНР» встановили 10 нових мін неподалік селища Весела Гора обабіч траси, що з’єднує Луганськ та підконтрольне Україні місто Щастя. Селище розташоване на окупованій Луганщині поблизу лінії розмежування.

Про це повідомляється у звіті СММ ОБСЄ.

— 31 грудня у полі поруч із дорогою, приблизно за 600 м на південний схід від підконтрольного «ЛНР» с. Весела Гора (16 км на північ від Луганська), члени патруля Місії вперше зафіксували щонайменше десять нещодавно закладених протитанкових мін, — повідомляється у звіті.

В СММ також зазначають, що поблизу свіжозамінованої ділянки жодних попереджувальних знаків про мінну небезпеку виявлено не було.

Зазначимо, що встановлення нових мін є прямим порушенням п.6 Мінських домовленостей від вересня 2014 року, які вимагають від сторін зняти встановлені на той період міни та не проводити нові замінування.

В цьому ж звіті СММ повідомляє, що Збройні сили України розмінували ділянку дороги поблизу ділянки розведення східніше Станиці Луганської. У зв’язку із цим колючий дріт і попереджувальний знак про мінну небезпеку на дорозі Р22 східніше Станиці Луганської були зняті (дорога регіонального значення проходить через Красну Талівку—Станицю Луганську—Луганськ).

— Військовослужбовець Збройних сил України на розташованому неподалік блокпості повідомив СММ, що група ЗСУ з розмінування очистила дорогу 29 грудня — того ж дня, коли спостерігачі звернулися до офіцера Збройних сил України зі Спільного центру з контролю та координації (СЦКК) з проханням посприяти очищенню дороги, — йдеться у звіті.

Раніше повідомлялось, що, за підрахунками української сторони, наразі в зоні конфлікту на Донбасі заміновано 700 тисяч гектарів території, а розміновано з початку конфлікту лише трохи більше 3 тисяч гектарів. Також українська сторона наголошує на тому, що процес розмінування мають вести обидві сторони конфлікту, і при цьому дотримуватися режиму тиші.

QHA