КИЇВ (QHA) -

В ОРДЛО бойовики почали проводити показові суди над особами, які повернулися на окуповану територію у результаті обміну полоненими.

Про це заявили у прес-центрі штабу АТО.

— Співробітники так званого МДБ ДНР інкримінують колишнім бойовикам співпрацю з українськими спецслужбами, — йдеться у повідомленні.

Бойовики почали арешти своїх «товаришів по службі» одразу після обміну.

— 28 грудня 2017 року був затриманий громадянин Сіренко С.А., 1984 р.н., який був переданий у так звану республіку в рамках процедури обміну полоненими, а 6 січня 2018 року цим же "відомством" були затримані члени Союзу військовополонених і політв'язнів Донбасу Максим Гармаш і Сергій Бабич, — повідомили у прес-центрі штабу АТО.

Сепаратистам оголошують вироки від 14,5 до 18 років позбавлення волі.

QHA повідомляло, що Україна почала перемовини з приводу звільнення на території ОРДЛО решти заручників. Бойовики підтвердили інформацію про знаходження у них в полоні більше 20 українців.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув до аеропорту "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA