МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Незаконні збройні формування окремих районів Донецької області порушили введений Тристоронньою контактною групою режим «шкільної» тиші на Донбасі відразу після того, як він почався — з опівночі 25 серпня, повідомляє Міноборони з посиланням на українську сторону Спільного центру з координації та контролю (СЦКК).

— За даними української сторони СЦКК, вже на другій хвилині встановлення «шкільного» режиму тиші бойовики обстріляли зі стрілецької зброї і великокаліберних кулеметів позиції сил АТО в районі селища Талаківка. З 00.30 до 00.45 годин 25 серпня, вдруге порушивши режим тиші, НВФ ОРДО обстріляли будинки мирних жителів у селищі Зайцевому. На щастя, ніхто з місцевих жителів не постраждав, — йдеться у повідомленні.

При цьому українська сторона СЦКК зазначає, що підрозділи сил антитерористичної операції, виконуючи Мінські домовленості, підтримують введений режим «шкільної» тиші по всій лінії розмежування сторін з 00.00 25 серпня. Збройні сили України на провокації не піддалися, вогонь у відповідь не відкривали, йдеться у повідомленні.

СЦКК розцінюють такі дії бойовиків, як грубі порушення Мінських домовленостей про врегулювання ситуації на Сході України.

Крім того, як повідомив спікер Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник, у четвер, 24 серпня, внаслідок обстрілу з боку незаконних збройних формувань на Сході України були поранені четверо українських військовослужбовців, один з них помер у медзакладі в ніч на п'ятницю.

Як повідомляло раніше QHA, 23 серпня учасники контактної групи по Україні погодили у Мінську умови чергового перемир'я, приуроченого до початку нового навчального року.

ФОТО: інтернет

QHA