ДОНЕЦЬК (QHA) -

В «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) режиму припинення вогню вийшла з території Донбасу.

Терористи додали, що через нібито «вимушений вихід» російських представників СЦКК вони залишили Донбас достроково. Офіцери мали перебувати на Донбасі ще півтора місяці.

Крім того, у штабі АТО повідомляли, що через обстріли бойовиками Новолуганського ввечері 18 грудня було зірвано перехід російською стороною СЦКК пункту пропуску «Майорське». Тому українська сторона СЦКК була змушена припинити перехід через КПВВ і перенести його на наступний день.

Зазначимо, що українська сторона СЦКК не коментує відгук офіцерів РФ з Центру. У Міністерстві закордонних справ України додали, що українська частина СЦКК продовжить свою діяльність у звичайному режимі, працюючи з СММ ОБСЄ у двосторонньому форматі.

Спільний центр контролю і координації був створений у вересні 2014 року, до його складу входять українські та російські військові. СЦКК повинен здійснювати моніторинг та координацію практичної реалізації положень Мінського договору, зокрема щодо припинення вогню та організації буферної зони.

Раніше QHA повідомляло, що на територію проведення антитерористичної операції (АТО) на Донбасі приїхала група сербських найманців-снайперів.

За інформацією розвідки штабу Антитерористичної операції, на Донецький напрямок зайшла група сербських найманців-снайперів. Їхній ватажок — Деян Берич, позивний «Декі».

QHA