ДОНЕЦЬК (QHA) -

Українська сторона СЦКК повідомляє, що вже вдруге за останні два дні НЗФ ОРДО влаштовують збройні провокації на лінії розмежування сторін і створюють перешкоди роботі патрулів СММ ОБСЄ на чолі з першим заступником голови Місії Олександром Хугом.

— Так, 10 серпня о 7.30 визначений особовий склад підрозділу Збройних Сил України розпочав роботи з інженерного обстеження ділянки дороги на території, підконтрольній уряду України, по якій був запланований проїзд Олександра Хуга з населеного пункту Пікузи, що розташований на території ОРДО, в Маріуполь.

Повідомляється, що о 7.40 бойовики розпочали обстріл позицій ЗСУ зі стрілецької зброї і з залученням снайперів, під час якого отримав поранення військовослужбовець ЗСУ, який здійснював обстеження вказаної ділянки дороги на наявність вибухонебезпечних пристроїв. Зазначено, що роботи з розмінування проводилися при наявних гарантій безпеки з боку НЗФ ОРДО, які були офіційно передані російською стороною СЦКК.

З метою з'ясування мінної небезпеки на дорозі для продовження руху в напрямку Маріуполя, патруль СММ ОБСЄ здійснив запуск БПЛА. Під час польоту квадрокоптера в районі селища Пікузи над територією, непідконтрольною уряду України, був обстріляний бойовиками.

Крім того, Олександр Хуг і співробітники СММ ОБСЄ так і не змогли проїхати до Маріуполя за запланованим маршрутом. За інформацією, отриманою від ОБСЄ, 10 серпня з боку НЗФ ОРДО жодні заходи з розмінування вказаної ділянки дороги не проводилися.

Українська сторона СЦКК вчергове зазначила, що такі дії бойовиків в останні місяці мають системний характер і свідчать про те, що керівництво ОРДО цинічно нехтує Мінськими домовленостями і свідомо прагне до подальшого загострення збройного конфлікту на Донбасі.

ФОТО: УНІАН

QHA