КИЇВ (QHA) -

У зоні проведення антитерористичної операції на сході України в останні три дні спостерігається активізація російських окупаційних військ.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук, посилаючись на дані групи «Інформаційний опір».

— Протягом останніх 3-х діб спостерігається активізація російських окупаційних військ на Донбасі, включаючи ділянки, на яких раніше противник не виявляв особливої ​​активності. Зокрема, знову фіксується активізація Стахановського угруповання окупантів у районі Світлодарської дуги, у районі Попасної, у районі «Бахмутської траси» — практично по всьому периметру лінії свого зіткнення зі ЗСУ, — написав він.

Тимчук додав, що напружена ситуація залишається і на «старих» гарячих точках — вся західна і північно-західна частина Донецького напрямку, у районі Горлівки, на Приморському напрямку, у районі Новотошківки—Кримського—Сокільників.

Бойовики обладнують кілька опорних пунктів на південному заході від Стили, причому обладнання йде за всіма правилами — з окопами, бліндажами, укриттями, капонірами.

У повідомленні сказано, що окупаційні війська продовжують вести активну розвідувальну діяльність.

— Противник активізував ведення розвідки бойових порядків сил АТО за допомогою БПЛА, також відзначається активізація діяльності ДРГ противника у районі населених пунктів Слов'яносєрбськ, Донецьк і Широкине, а також робота маневрених груп радіоелектронної розвідки (РЕР) ЗС РФ у районі н.п. Сентянівка і н.п. Пришиб Луганської області. У районі населених пунктів Шишкове і Червоний Лиман Луганської області зафіксована робота 2-х замаскованих російських автоматизованих станцій перешкод (АСП) Р-330Ж (Житель) (даний зразок АСП прийнятий на озброєння ЗС РФ у 2008 році та в складі ЗС України ніколи не перебував) .

Раніше QHA повідомляло, що за добу 14 листопада бойовики 23 рази порушували перемир'я, у результаті чого поранено двох українських військовослужбовців. Терористичні організації, зокрема, обстрілювали позиції Збройних сил України з мінометів і реактивної артилерії.

QHA