КИЇВ (QHA) -

У Спеціальній спостережній місії ОБСЄ на Донбасі підтвердили, що окупанти продовжують зосереджувати сили як поблизу лінії розмежування, так і в тилових районах.

Про це повідомляється в Звіті, розміщеному на сайті організації.

Згідно з отриманою інформацією, у непідконтрольних Україні районах на Луганському напрямку були виявлені 2 реактивні системи залпового вогню Б «Град», 18 самохідних гаубиць «Гвоздика» і 6 буксируваних гаубиць (невстановленого типу) приблизно в 1 км на північний захід від селища Шимшинівка, розміщених у порушення ліній відведення.

За лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання у непідконтрольних уряду України районах були виявлені 24 танка (невстановленого типу) і 6 зенітних ракетних комплексів (невстановленого типу) безпосередньо на південний схід від Бугаївки. За даними повітряного спостереження, у цьому районі також було виявлене зосередження близько 90 броньованих машин військового типу і 70 вантажівок військового типу.

Також повідомляється, що бойовики проводять навчання на полігоні на південь від Донецька, який розташований у зоні, де забороняється розміщення важкого озброєння і військової техніки.

Крім того, окупанти затримали перших осіб, які пройшли через КПП «Золоте». Відзначається, що бойовики «ЛНР» затримали на пункті пропуску жінку, яка намагалася пройти на територію, контрольовану окупантами. Один із членів «ЛНР» повідомив їй про те, що у нього є наказ не пропускати її через блокпост без пояснення причин. Повідомляється, що бойовики тримали жінку на КПП весь день.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що СММ ОБСЄ в Україні минулого тижня зафіксувала 55 одиниць військової техніки, розміщеної з порушенням ліній відведення, а також істотне збільшення інших порушень, які можуть розглядатися як ознаки, що ведуть до можливого загострення конфлікту.

QHA