КИЇВ (QHA) -

Збройні сили України не обстрілювало вчора район селища Гольмівський, тим паче з важкого озброєння. А фейк про уявний обстріл бойовики розповсюдили задля того, аби виправдати власний потужний обстріл позицій ЗСУ на тому ж самому напрямку, під який також потрапили житлові будинки селища Зайцевого. Таким чином у прес-центрі штабу АТО кореспонденту QHA прокоментували розповсюджену в сепаратистських ЗМІ інформацію про те, що 16 серпня під обстріл ЗСУ біля Гольмівського потрапила група російських журналістів. Один із очільників бойовиків так званої «ДНР»  Едуард Басурін заявив, що обстріл вівся з мінометів і гранатометів.

У прес-центрі штабу АТО зазначили, що події відбувались з точністю до навпаки: внаслідок потужного обстрілу бойовиками селища Зайцевого постраждали житлові будинки (селище знаходиться північніше Горлівки, на схід Зайцевого). Зокрема, після потрапляння боєприпасів від ворожого РПГ згорів дах на двох будинках (на фото). В іншому будинку постріл з РПГ пробив дах та стіни будинку. Можливо, околиці Гольмівського також зачепив саме обстріл з боку бойовиків.

— Це брехня суцільна /обстріл ЗСУ Гольмівського/, це по нам стріляють /бойовики/ – з РПГ, великокаліберної зброї, минометів. Бойовики самі вчора обстрілювали напрямок Зайцевого. Приблизно з п’ятої години вечора і до пів на одинадцяту – вони вели обстріл саме в напрямку селища Зайцевого,  пошкоджено три будинки. Причому обстріл вівся з ручного протитанкового гранатомету (РПГ), який не лише руйнує будівлі, він при влучанні одразу створює пожежу.

Співрозмовник з прес-центру також зазначив, що ЗСУ у разі безпосередньої загрози життю відкривають вогонь у відповідь, але вчора у цьому районі ЗСУ не вели обстрілу ані з мінометів, ані з гранатометів, оскільки це заборонена Мінськими угодами зброя.

— Ми ведемо вогонь у відповідь тільки, коли по нам стріляють першими. Наші вчора відкривали вогонь у відповідь, але не з важкої, а зі стрілецької зброї.


Будинок в Зайцево, пошкоджений внаслідок обстрілу бойовиків 16.08.17. Фото прес-центру штабу АТО.

У прес-центрі штабу АТО також зауважили, що активно поширюючи фейкову інформацію про уявні обстріли з боку ЗСУ, бойовики зазвичай намагаются таким чином приховати свої власні злочини, «перевести стрілки», створити інформаційну "шумову завісу". Такі ситуації вже неодноразово відбувались у зоні АТО.

— Вони намагаються знову ж таки спровокувати наших військових на відповідь, продукують різноманітні фейки, на кшталт того учорашнього повідомлення про затримання нібито українських диверсантів у Донецьку.

Як повідомляло QHA, на початку березня п.р. бойовики з танків обстріляли житлові квартали Авдіївки, і буквально через кілька годин після цього почали масово поширювати інформацію, що начебто в той же самий час ЗСУ обстрілювали ДФС, яка знаходиться між Авдіївкою та Ясинуватою. Тоді речники АТО прямо заявили, що неправдивими пропагандистськими заявами бойовики намагаються відвернути увагу від власних злочинних дій.

QHA