КИЇВ (QHA) -

Бойовики так званої «ДНР» встановили на дорозі до Нової Мар’ївки на півдні Донеччини фальшиві знаки про мінну небезпеку, щоб цивільні мешканці не ходили через село.

Про це повідомляється в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Згідно повідомлення, патруль СММ побачив на східному в’їзді до Нової Мар’ївки металеве загородження зі знаком червоного кольору (з написом «Обережно! Міни» англійською та російською мовами), що перекривало проїзд дорогою.

Водночас, бойовик так званої «ДНР» пояснив патрулю, що мін там, начебто, немає, а знак попередження встановлений для того, аби мирні мешканці не пересувались через це село.

— Присутня там особа в одязі військового типу повідомила спостерігачам, що мін насправді немає, і що члени «ДНР» встановили це загородження і знак, аби перешкодити пересуванню цивільного населення через цей населений пункт.

Разом з тим, у самій Новій Мар’ївці інший озброєний бойовик сказав патрулю, що знак встановлено тому, що біля Старомар’ївки, яка розташована західніше Нової, знаходиться боєприпас, що не вибухнув, і саме він став причиною розміщення знаку, який попереджає про мінну небезпеку.

— Озброєна особа повідомила спостерігачам, що боєприпас, що не вибухнув, поблизу блокпоста за 2,5 км на схід від с. Старомар’ївка, який СММ зафіксувала раніше, був інертним, і що члени «ДНР» встановили його, аби запобігти пересуванню цивільних осіб цією дорогою.

Таким чином, лишилось незрозумілим, чи знак «Міни» був встановлений суто для відлякування цивільних, чи для того були серйозні підстави у вигляді боєприпасу, що не розірвався.

Варто додати, що Старомар’ївка і Нова Мар’ївка знаходяться в безпосередній близькості від лінії зіткнення, через лінію – підконтрольне уряду селище Гранітне

В останньому звіті СММ ОБСЄ також повідомляється, що бойовики обмежили доступ Місії до інформації про ситуацію в лікарнях на окупованих територіях. Так, у лікарні Дебальцевого лікарі повідомили, що їм заборонено спілкуватися зі спостерігачами й інформацію про те, що відбувається в лікарнях на окупованих територіях, відтепер можна буде отримати лише через Донецьк.

— Медпрацівники у центральній міській лікарні підконтрольного «ДНР» м. Дебальцевого (58 км на північний схід від Донецька) повідомили спостерігачам, що вони не можуть надати інформацію без дозволу від члена «ДНР». Пізніше того ж дня співробітники лікарні повідомили команді СММ, що інформацію відносно лікарень надаватиметься лише членами «ДНР» у Донецьку.

Як повідомляло QHA, перший заступник СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг назвав захоплення бойовиками Дебальцевого взимку 2015 року «наймасштабнішим прикладом порушення Мінських домовленостей».

QHA