ДОКУЧАЄВСЬК (QHA) -

Бойовики так званої «ДНР» у районі Докучаєвська кинули у бік патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ димову гранату. Як повідомляється в оперативному звіті СММ, інцидент стався вдень 17 травня.

Патруль СММ, що складається з п'яти людей на двох бронемашинах, проводив патрулювання на північно-східній околиці контрольованого «ДНР» Докучаєвська (30 км на північний захід від Донецька). Спостерігачі побачили вантажівку, в якій їхали шестеро чоловіків, вдягнених у військову форму.

— Коли перший автомобіль СMM знаходився на відстані 50 метрів від вантажівки, співробітник патруля побачив, що один з чоловіків кинув невстановлений пристрій, можливо, димову гранату, яка впала приблизно в десяти метрах від патруля. Патруль об'їхав місце вибуху і попрямував до найближчого безпечного місця у Докучаєвську.

Повертаючись через півгодини назад у Донецьк, спостерігачі СMM зупинилися на місці події і побачили сліди вогню на асфальті і на траві поряд з ним, однак залишків будь-якого вибухового пристрою не знайшли.

Патруль СММ безпечно повернувся на свою базу у Донецьку, машини також не були пошкоджені, зазначається у звіті.

За останні дні це не єдиний збройний напад на патруль СММ ОБСЄ на території, підконтрольній «ДНР». Так, 16 травня бойовики намагалися пострілами зі стрілецької зброї змусити патруль СММ швидше покинути район, де спостерігачі збирали інформацію про порушення режиму припинення вогню.

— Патруль СММ під'їхав до контрольного пункту в'їзду-виїзду (КПВВ), розташованому в 6 км на схід, на західній околиці підконтрольного «ДНР» с. Верхньошироківського (кол. Жовтень, 29 км на північний схід від Маріуполя). У той час, коли спостерігачі збирали додаткову інформацію про порушення режиму припинення вогню, які члени патруля чули біля Гнутового, озброєний член «ДНР» зажадав, щоб вони проїхали через КПВВ. Проїхавши вперед, патруль СММ зупинився у 20 м на захід від КПВВ, щоб провести додаткову оцінку ситуації. В цей час спостерігачі почули постріл зі стрілецької зброї у 20 м на схід, розцінений СММ як розпочата членом «ДНР» спроба прискорити від'їзд патруля з цього району. Патруль СММ залишив район з міркувань безпеки.

Як повідомляло QHA, 23 квітня вранці біля українського села Пришиб (непідконтрольна українському уряду частина Луганщини) на міні підірвалася машина СММ ОБСЄ. Один співробітник місії загинув, двоє отримали поранення. Відразу після інциденту СММ відкликала свої патрулі і у Донецькій, і у Луганській областях по обидва боки лінії зіткнення і моніторила ситуацію з безпекою в зоні конфлікту за допомогою шести наявних у неї камер, а також із 12 інших локацій.

У вівторок 25 квітня патрулювання було відновлене з певними обмеженнями. Управління СБУ в Луганській області у зв'язку із підривом автомобіля СММ ОБСЄ відкрило кримінальне провадження за ч. 3. ст. 258 КК України (Терористичний акт, що спричинив загибель людини). В СБУ припустили, що міна, на якій підірвалася машина СММ, могла бути завезена з Російської Федерації.

ФОТО: інтернет

QHA