БАГДАД (QHA) -

11 липня 2017 року в ефірі телеканалу «Ас-Сумар», бойовики терористичної організації «Ісламська держава» (ІДІЛ) оголосили про загибель Абу Бакра аль-Багдаді, повідомляє Інтерфакс-Україна. ІДІЛ зробила коротку заяву про смерть свого лідера без вказівки подробиць і закликала своїх прихильників продовжувати боротьбу.

Зазначимо, що востаннє аль-Багдаді з'являвся на публіці 2014 року в Мосулі. Відтоді «Ісламська держава» зазнала поразки у Мосулі і була майже витіснена з Ракки — двох основних опорних міст ІД в Іраку та Сирії.

Про поранення та смерті аль-Багдаді повідомлялося вже багато разів, востаннє у червні 2017 року це зробили іранські ЗМІ, які поширили знімки, що підтверджують загибель аль-Багдаді.

Угруповання аль-Багдаді, що свого часу відкололася від «Аль-Каїди», з 2014 року захопила частину Сирії та Іраку, оголосивши цю територію «Ісламською державою», Ракку її столицею, а аль-Багдаді «халіфом Ібрагімом».

Після знищення ключових керівників «Аль-Каїди», аль-Багдаді став ціллю №1 для спецслужб США і ряду інших країн, залучених до антитерористичної коаліції. За інформацію про його місцеперебування США пропонували 25 млн доларів, однак відстежити його пересування підконтрольною ІД територією було неможливо.

Експерти очікують, що місце ватажка терористичного угруповання «Ісламська держава» може посісти один з його «заступників», колишніх іракських офіцерів — Ійяд аль-Обайді або Айяд аль-Джумайлі.

Раніше QHA повідомляло, що 9 липня збройні сили Іраку взяли під контроль Мосул, що три роки утримувався бойовиками ІД.

ФОТО: інтернет

QHA