ДОНЕЦЬК (QHA) -

Житель Донеччини 1997 року народження встиг послужити в ряді підрозділів бойовиків, таких як «Схід», «Сомалі» і «Б2». Потім він виїхав на підконтрольну територію України, нібито вирішивши здобути вищу освіту, і був затриманий правоохоронцями під час перевірки документів на блокпосту, повідомляє донецька поліція.

— На блокпосту біля Слов'янська співробітниками поліції був зупинений автомобіль ВАЗ, який прямував з міста в бік Лиману. У салоні машини перебували п'ятеро молодих людей, які виїхали відпочити «на природі». При спілкуванні з правоохоронцями один з них помітно хвилювався і, як виявилося, недарма. Перевірка по базі інформаційного центру ГУНП області показала, що він був активним учасником незаконних збройних формувань.

19-річний підозрюваний був доправлений у Слов'янський відділ поліції, де розповів про те, що служив у лавах терористів і як потрапив на підконтрольну української влади територію.

— Влітку 2014 року в Донецьку він на запрошення свого знайомого вступив до батальйону «Схід». Ознайомившись із розташуванням частини, новоспечений бойовик приступив до охорони складів озброєння.

Затриманий повідомив поліції Донецька, що через три місяці він опинився у підрозділі «Б2», що складається з представників так званого «донського козацтва» — організації, яка в РФ традиційно виконувала «декоративні» функції, а після початку збройного конфлікту в Україні з готовністю влилася в ряди окупантів.

У новому підрозділі юного бойовика навчили володінню зброєю і засобами зв'язку, а також тактиці бою в міських умовах, після чого призначили бійцем снайперського взводу. Згодом він будував укріплення бойовиків в районі Донецького аеропорту, побував на території Ясинуватського району, де брав участь у бойових діях проти своїх «колег»  бойовиків з Горлівки, з якими його командири не поділили сфери впливу.

2016 року учасник незаконних збройних формувань опинився у «Сомалі», де займався питаннями поставок. Для цього він виїздив на територію окупованого Дебальцевого, збирав дані про втрати бойовиків і допомагав їм з доставкою боєприпасів і медикаментів.

— Врешті-решт молодий чоловік дійшов висновку, що служити терористам невигідно, і прийшов час здобути освіту і влаштуватися на роботу. До цього він навчався у технікумі Донецька, але вирішив отримати законну освіту. Зі своїми одногрупниками він виїхав до Слов'янська, де продовжив навчання у коледжі і цього року його закінчив. Планував з одногрупниками вступати до вишу Харкова, проте вони будуть вчитися, а він відбувати покарання, резюмували у Нацполіції.

Бойовику загрожує кримінальна відповідальність згідно зі ст. 260 «Створення непередбачених законом збройних формувань або участь у їхній діяльності» Кримінального кодексу України. Йому вже обрано запобіжний захід — утримання під вартою.

ФОТО: інтернет

QHA