БАГДАД (QHA) -

Біля міста Кіркук на півночі Іраку ведуться запеклі зіткнення між курдськими та іракськими військами. Вони почалися після того, як іракська урядова армія увійшла у спірні райони.

Повідомляється про ракетний, артилерійський і кулеметний вогні в районі міста Альтон Купрі. Ця територія є останнім оплотом курдів у провінції Кіркук.

Представник іракських військових повідомив, що сили по боротьбі з тероризмом, федеральна поліція і загони, які мають підтримку Ірану, почали просування в район Альтон Купрі о 7:30 (за місцевим часом).

За останніми даними, іракська армія вже взяла під контроль район Альтон Купрі (відомий як Perde курдською мовою), проте офіційний Багдад, так само як і курдські війська, не підтвердив ці факти.

Місто розташоване на північному краю провінції Кіркук, приблизно у 50 км на південь від курдської столиці Ербіль.

Нагадаємо, раніше іракські війська взяли під контроль ще один нафтовий комплекс поблизу міста Мосул на півночі країни. Армійські частини у четвер, 19 жовтня, були розміщені на нафтових полях Ейн-Зала, а також у представництвах компанії-оператора в районі Зумар на північний захід від Мосула. Формування курдів відступили без бою.

Джерело: BBC

QHA