КИЇВ (QHA) -

Бійця батальйону "Донбас" Олександра Новикова затримали у справі про викрадення в 2014 році його товариша по службі Олександра Калашника. Відео з показаннями Калашника опублікували на сторінці Міністерства внутрішніх справ України в Facebook.

Калашник розповів, що з червня 2014 року був добровольцем батальйону "Донбас". У вересні до нього прийшла охорона першого командира батальйону Семена Семенченка і спробувала його підкупити, однак він відмовився. Після цього його викрали.

— А наступного дня, 14 вересня, саме ці люди викрали мене з військової частини №3027. Я виїжджав на машині з частини, мене заблокували, викинули з моєї машини, зв'язали, побили і вивезли за межі Київської області, — повідомив він.

У полоні Калашника тримали три місяці, причому перший місяць він провів сидячи прив'язаним до стільця.

— Метою такого утримання було змусити мене взяти відповідальність за "злиті" сепаратистам і росіянам списки нашого батальйону, — зазначив він.

У грудні екс-бійця звільнили донецькі правоохоронці.

У прес-службі МВС заявили, що на місці злочину зафіксували тих осіб, які брали участь у викраденні.

— За ці злочини наразі і притягується до відповідальності громадянин Н. (Новиков, — ред.), який був затриманий 24 листопада, — зазначили правоохоронці.

За даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підроблених документів), ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 1 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби), ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) і ч. 2 статті 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України.

QHA