ЛОНДОН (QHA) -

Міжнародна волонтерська група Bellingcat продовжує працювати над справою про катастрофу рейсу МН17, оскільки не вважає її закритою, пише «Тиждень» з посиланням на New Eastern Europe.

— Bellingcat все ще працює над нею (справою про катастрофу MH17,  ред.), зазначив дослідник групи Крістіан Тріберт.

У Bellingcat не вважають справу MH17 закінченою, але не заперечують, що після трьох років досліджень більшість джерел вичерпані. Однак дослідники групи сподіваються на отримання додаткової інформації про катастрофу.

— Наприклад, зовсім недавно ми приєдналися до заклику JIT (Об'єднана слідча група,  ред.) для ідентифікації двох осіб, пов'язаних з інцидентом MH17,  сказав Тріберт.

Під час інтерв'ю була також порушена тема обстрілу Східної України з території РФ:

— Я думаю, що було дуже цікавим прикладом того, як одна країна просто стріляє в іншу суверенну країну через кордон. Це щось із чимось, коли такі речі відбуваються і їх заперечують, тому ми хотіли дослідити це, і я б сказав, що аргументи були дуже вагомі, засновані на супутникових знімках, зазначив Тріберт, наголосивши, що цією справою він не займався особисто.

За словами Тріберта, Bellingcat також моніторить і дії української армії.

Як відомо, міжнародна волонтерська група Bellingcat була створена 2014 року з метою зібрати колектив, який проводив би розслідування із застосуванням інформації з відкритих джерел. Через кілька днів після створення групи над Донбасом був збитий Boeing-777 Малайзійських авіаліній.

Нагадаємо, раніше міжнародна волонтерська група Bellingcat повідомила, що ЗРК «Бук» №332 збройних сил РФ збив Boeing рейсу MH17 в липні 2014 року.

28 вересня 2016 року в Нідерландах спільна слідча група, до якої входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак рейсу MH17 був збитий 17 липня 2014 року із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак був збитий саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також відзначило, що пуск ракети був здійснений з території, яку не контролювали ЗСУ.

ФОТО: інтернет

QHA