ЛОНДОН (QHA) -

Ще одним доказом російського походження ЗРК «Бук», який 2014 року збив малайзійський Boeing 777, стали знайдені у соціальних мережах фотографії одного з російських механіків. Детальний розбір фотографій опублікувала у своїй доповіді Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat.

На фото, зробленому, швидше за все, навесні 2013 року, видно, що машина була приписана до російської 53-й зенітно-ракетній бригаді (військова частина 32406).

Також були знайдені фото даного ЗРК у РФ від лютого 2015 року. Підтвердженням того, що на знімках зображений саме «Бук», який збив літак у Донецькій області, служать білі цифри номера, транспортні марки і позначки габариту навантаження.

— Вони знаходяться в тому ж місці, що і на фотографіях і відео «Бука-332», коли він був у Росії в червні 2014 року і в Україні у липні 2014 року, акцентують увагу експерти у доповіді.

На зображенні можна побачити чоловіка на тлі ЗРК «Бук-332», трохи позаду нього — рожевий контейнер для перевезення ракети 3М8 ЗРК «Круг». Підтвердженням тому, що фото було зроблене на транспортному дворі 53-ї бригади, стали зображення іншого курсанта з тим же «Буком» і контейнером. Крім того, геолокація була встановлена ​​через супутникові знімки.

ФОТО: Bellingcat

QHA