КИЇВ (QHA) -

На початок літа 2017 року Україні зареєстровано близько 500 випадків самогубств серед військовослужбовців, які повернулися з зони АТО.

Таку цифру назвав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у своєму матеріалі для «Української правди».

— За даними військової прокуратури, на початок червня 2017 року зареєстровано близько 500 випадків самогубств учасників антитерористичної операції після повернення із зони бойових дій.

Аваков зазначив, що за інформацією Міжнародного правозахисного центру «Ла Страда — Україна», вже у 2015 році кількість звернень членів сімей учасників АТО зі скаргами на побутове насильство збільшилася у вісім разів.

— Загальновизнаний міжнародний стандарт з військових конфліктів — 90-95% учасників бойових дій згодом мають медичні (пов'язані з нервовою системою) і соціальні проблеми, а у майже третини діагностується посттравматичний синдром, результатом якого нерідко бувають самогубства.

Також міністр повідомив, що станом на середину червня 2017 року статус учасників бойових дій в Україні мають 280,5 тисячі осіб.

— Це тільки ті, хто оформив документи офіційно, тобто далеко не все. Але навіть так — це вже майже 0,7% населення країни, включаючи немовлят і людей похилого віку.

Як повідомляло QHA, на думку секретаря РНБО України Олександра Турчинова, антитерористичну операцію в Україні потрібно завершити і приступити до нового формату захисту країни від гібридної війни з Росією.

ФОТО: УП

QHA