КИЇВ (QHA) -

За чотири роки окупації Росія створила у Криму потужне військове угруповання, яка може контролювати зону Чорного моря і становити небезпеку для прибережних територій. Про це сьогодні, 26 лютого, заявив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко під час виступу на міжнародному форумі у Києві на тему "Окупований півострів: 4 роки опору".

— За останні чотири роки Російська Федерація створила на півострові самодостатню міжвідомчу групу, здатну вести операції на північно-західному стратегічному напрямку. Це дозволяє Російської Федерації контролювати зону Чорного моря, проектувати нестабільність на східну частину Чорного моря, відповідно контролювати повітряний простір і становити небезпеку для прибережних територій всього Чорноморського регіону, зазначив він.

За його словами, РФ створила у Криму армійський корпус, в складі якого є велика кількість бронетанкової техніки та особового складу.

— Якщо 2013 року військовослужбовців РФ було близько 12000, то зараз ця кількість перевищує 31 000, якщо танків РФ 2013 року у Криму не було взагалі, то в цьому році їх уже 40,  сказав Петренко.

Зараз на окупованому півострові присутні 583 бронетранспортери і 162 артилерійських системи. Також за роки окупації до двох полків морської авіації, які були у Чорноморського флоту РФ, додалася змішана авіаційна дивізія, у складі якої є бомбардувальники, штурмовики і винищувачі. Кількість військових літаків РФ збільшилася з 22 одиниць до 113.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради Криму відбувся мітинг за збереження територіальної цілісності України і недопущення прийняття парламентом АРК рішень, спрямованих на дестабілізацію ситуації в автономії.

У мітингу, організованому Меджлісом кримськотатарського народу, взяли участь близько 15 тисяч кримських татар, українців та кримчан інших національностей.

Саме 26 лютого громадянське суспільство Криму виступило за територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам у Криму провести позачергову сесію парламенту, щоб зімітувати нібито добровільний "перехід" Криму до Росії. Тому цей день по праву вважається Днем спротиву Криму російській окупації.

QHA