КИЇВ (QHA) -

Народний депутат України, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко вважає законопроект про деокупацію Донбасу позитивним і голосуватиме за нього у другому читанні. Про це він повідомив в коментарі агентству QHA.

— Закон позитивний, я за нього голосуватиму, — сказав Геращенко.

Відповідаючи на запитання, чи зміниться робота підрозділів МВС у зоні АТО з прийняттям закону, і як він оцінює передачу повноважень з управління силовиками Об’єднаному оперативному штабу, Антон Геращенко зауважив, що на практиці особливих змін не відбудеться, і документ просто де-юре узаконить той стан справ, який вже давно існує де-факто.

— Де-факто зараз Генштаб керує діями і поліції, і Національної гвардії, тому ми просто узаконюємо обстановку, яка склалася. Щодо роботи поліції, то закон діяльності Національної поліції не зачіпає. Він зачіпає питання підпорядкування Національної гвардії Генеральному штабу, яке наразі й так де-факто існує.

Як повідомляло QHA, у прийнятому в першому читанні законопроекті  про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях (№ 7163) передбачається створення Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України. На Штаб покладається безпосереднє керівництво силами та засобами Збройних Сил України, інших військових формувань, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Експерти позитивно оцінюють передачу керуванням від АТЦ до Штабу і вважають, що Штаб стане своєрідною локальною ставкою Верховного головнокомандувача у зоні конфлікту.

QHA