КИЇВ (QHA) -

Україну очікує громадська дискусія про амністію осіб в ОРДЛО, однак цей процес буде можливий тільки після завершення бойових дій. Про це 20 лютого заявила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

— Амністія проводиться іменем України, українськими судами і на звільненій території! І тому в умовах, коли збройний конфлікт перебуває в активній фазі, амністія неможлива, зазначила вона.

За її словами, під час обговорення питання звільнення українських заручників у рамках ТКГ в Мінську опоненти піднімають тему амністії.

У вересні 2014 року Верховна Рада України проголосувала за закон про амністію, однак він не набув чинності через деструктивну позицію РФ і ОРДЛО, де провели фейкові вибори за кремлівським сценарієм, заявила вона.

Раніше Ірина Геращенко провела зустріч з албанською парламентською делегацією на чолі з головою комітету у закордонних справах Мімі Кодхелі.

За словами Геращенко, сторони обговорили міжпарламентський діалог, досвід європейської і євроатлантичної інтеграції, але ключовою темою була політика безпеки та гуманітарна ситуація на Донбасі.

Нагадаємо, раніше Ірина Геращенко повідомила, що Україна в Парламентській асамблеї Ради Європи, НАТО і ОБСЄ порушить питання про незаконність проведення виборів президента РФ на території анексованого Криму.

 Джерело: Цензор.нет

QHA