ВАШИНГТОН (QHA) -

Вчора, 28 січня, літак радіоелектронної розвідки великого радіусу дії ВМС США EP-3E Aries II здійснив тривалий розвідувальний політ над Чорним морем, зокрема, біля Криму.

Про це йдеться в моніторингових даних західних авіаційних ресурсів.

Літак з бортовим номером 157326 і позивним FARMR26, що вилетів з авіабази Суда-Бей на грецькому острові Крит, годинами курсував уздовж південного і південно-західного узбережжя окупованого Криму над міжнародними водами Чорного моря.

Іноді літак наближався до окупованого Севастополя на відстань близько 40 км.

Минулої суботи також був зафіксований політ цього розвідувального літака поблизу узбережжя Криму.

Як повідомлялося, 16 січня стратегічний безпілотник ВПС США RQ-4A Global Hawk провів розвідку біля узбережжя РФ на Чорному морі. БПЛА протягом декількох годин курсував лінією уздовж узбережжя Краснодарського краю — від Керченської протоки в Сочі, а також південного і південно-західного узбережжя окупованого Криму, в тому числі поблизу Севастополя. Політ здійснювався на висоті 16 тис. метрів. Російські ЗМІ зазначають, що з урахуванням можливостей ведення розвідки на глибину до 300 км, важкий безпілотник RQ-4А Global Hawk міг спостерігати за практично всією територією Криму.

З початку року це вже третій політ дального американського безпілотника поблизу Криму і російського узбережжя на Чорному морі. Усього з початку року американські розвідувальні літаки і безпілотники здійснили вже сім таких польотів. Зокрема, 15 січня патрульний протичовновий літак ВМС США P-8A Poseidon зробив розвідувальний політ також уздовж всього південного узбережжя Криму, він довгий час кружляв на захід від Севастополя, час від часу наближаючись до нього на відстань приблизно 40 км.

Джерело: Інтерфакс

QHA