ЛЬВІВ (QHA) -

«Американської армії є чому повчитися у Збройних сил України».

Про це заявив на Львівському форумі з безпеки командувач сухопутними військами США у Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес.

— Ми ніколи не стикалися з російськими військами, нам ніколи не доводилося протидіяти російській радіоелектронній боротьбі. А в українських солдатів є цей досвід. Саме тому нам є чому повчитися в українських солдатів, і співпраця з Україною корисна для нас, зазначив він.

Ходжес вказав також на те, що використання Україною американського військового обладнання, переданого українським військовим, дозволило США отримати унікальні дані польових випробувань.

— Наші радари (протигарматні радари, що дозволяють визначити, звідки ведеться обстріл українських позицій) виявилися навіть кращими у використанні, ніж ми думали. Ми отримали кращі дані про їхню ефективність, повідомив Ходжес.

Нагадаємо, раніше комітети з питань Збройних сил Палати представників США і Сенату затвердили проект військового бюджету на 2018 фінансовий рік, який передбачає $ 350 млн для України, зокрема у вигляді летальної зброї.

При цьому закон містить обмеження з виділення принаймні половини цих коштів, поки глава Пентагону не підтвердить, що Україна вжила значних заходів для реалізації інституційної реформи у сфері оборони.

QHA