ТОКІО (QHA) -

Влада Японії привела у стан готовності американські системи протиракетної оборони (ПРО) Patriot PAC-3 з метою перехоплення північнокорейських ракет у разі їхнього запуску в напрямку тихоокеанського острова Гуам, що належить США, пише 12 серпня Deutsche Welle з посиланням на японський громадський телеканал NHK.

Комплекси ПРО були розвернуті на заході країни у префектурах Сімане, Хіросіма і Коті, через територію яких пролягатиме траєкторія балістичних ракет в тому випадку, якщо керівництво КНДР випустить їх у бік острова Гуам, на якому розташована американська військова база. Крім того, в Японське море спрямований есмінець, оснащений американською корабельної системою «Іджис», здатною приймати і обробляти інформацію про запуск балістичних ракет.

Тим часом адміністрація Гуаму, як передають американські ЗМІ, оприлюднила рекомендації населенню острова на випадок ядерної атаки КНДР. За відомостями газети Washington Post, жителям острова рекомендується «не дивитися на спалах або кулясту блискавку», щоб не осліпнути. У правилах повідомляється, де острів'яни можуть сховатися в безпечних місцях, а також вказується, що деякі радіоактивні частинки можуть накопичуватися на одязі, шкірі та волоссі. Одночасно адміністрація Гуаму наголосила, що розміщені на острові протиракетні комплекси THAAD зможуть захистити його в разі північнокорейського ракетного удару.

Нагадаємо, на цьому тижні Центральне телеграфне агентство Кореї повідомило, що експерти стратегічного командування збройних сил КНДР на даний час серйозно розглядають оперативний план нанесення удару по військових базах США на острові Гуам.

Як повідомляло раніше QHA, протягом декількох місяців між адміністрацією Трампа і владою в Пхеньяні діє «нью-йоркський канал» зв'язку з участю двох високопоставлених дипломатів.

ФОТО: інтернет

QHA