КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 29 листопада, Деснянський районний суд Києва визнав жителя столиці винним у державній зраді і засудив його до 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Про це заявили у прес-службі СБУ.

Повідомляється, що підполковник Головного розвідувального управління генштабу Збройних сил СРСР у відставці був "розконсервований" спецслужбами РФ після початку російської агресії проти України.

— Він отримав завдання через підкуп залучати до "співпраці" українських військовослужбовців для отримання відомостей про бойові частини і підрозділи Збройних сил України в районі проведення антитерористичної операції, повідомили у прес-службі.

У столиці України російський шпигун вийшов з пропозицією про "співпрацю" на командира одного з підрозділів бригади Збройних сил України.

Офіцер української армії відразу звернувся до СБУ з інформацією про "контакт".

У квітні 2016 року співробітники СБУ затримали агента в пункті пропуску "Сеньківка" на Чернігівщині. Він прямував на територію Брянської області для зустрічі з представником російської військової розвідки, зазначили у прес-службі СБУ.

Під час огляду речей російського шпигуна співробітники СБУ виявили приховані під підкладкою верхнього одягу секретні документи.

За задумом кураторів, агент мав передати інформацію про систему фортифікаційного облаштування однієї з бригад ЗСУ в районі проведення АТО і диспозиції українських військових підрозділів.

За висновком військових експертів, отримана інформація була б використана противником при завдаванні вогневих ударів по позиціях української армії і проведенні диверсійної діяльності, повідомили в СБУ.

Нагадаємо, раніше співробітники СБУ затримали у Рівному російського агента. Відомо, що уродженець Рівненщини був завербований російськими спецслужбами в у Донецькій області. Його метою була розвідувально-підривна діяльність на території Рівненської області.

QHA