КИЇВ (QHA) -

У медичних установах перебувають 60 звільнених полонених. Про це повідомила керівник офісу Уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталія Зарецька в ході брифінгу «Стан звільнених з полону військовослужбовців та цивільних осіб. Особливості висвітлення теми у засобах масової інформації та важливі моменти, які слід знати при спілкуванні з особами, які перебували у примусовій ізоляції».

— У військовому госпіталі перебуває 24 людини. Сьогодні ми будемо знати, скільки з них вирішить пройти реабілітаційні заходи. У «Феофанії» вчора перебувало 36 цивільних. Часто люди відпрошуються, ходять дивитися на Київ або їдуть до рідних на свята. Лікарі входять у їхнє становище і відпускають їх, зазначила вона.

Зарецька зазначила, що з 9 січня військові повинні з'явитися у своїх військових частинах для вирішення юридичних питань, оскільки деякі звільнені військовослужбовці підписували контракт із ЗСУ.

— Ті, хто перебуває у лікарнях, повинні з'явиться після виписки з лікарні. Деякі з них мають вирішити юридичні питання, у когось із них контракт, хтось був покликаний на службу. Ті, хто перебуває на контракті, можуть звільниться, сказала вона.

QHA повідомляло, що звільнені полонені почали проходити психологічну реабілітацію. Раніше все звільнені полонені військовослужбовці пройшли лікування у Центральному військовому госпіталі.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув до аеропорту "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA