КИЇВ (QHA) -

15 вересня прес-служба українського Міністерства з питань тимчасово окупованих територій оприлюднила дані звіту Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) за січень-червень 2017 року, в якому повідомляється, що кримські татари і українці залишаються найбільш вразливими групами населення в анексованому Росією Криму, і ситуація продовжує погіршуватися.

- Росія використовує репресивні методи державного апарату: неправомірно застосовує кримінальне та адміністративне законодавство, фальшиві звинувачення, переслідування і примусу з боку правоохоронних органів, пропагандистський тиск проурядових ЗМІ, - сказано в звіті.

Крім цього, повідомляється, що російська влада обмежує свободу засобів масової інформації, українські телеканали замінюють на телеканали Росії, а медіа кримськотатарською мовою просто закривають.

- Особливе занепокоєння викликає ситуація в таких сферах, як свобода вираження думки, совісті і релігії, право на мирні зібрання, свобода ЗМІ та доступу до інформації, право на справедливий судовий розгляд і використання засобів захисту, право на отримання освіти рідною мовою, мовні та культурні права, - відзначили в ЮНЕСКО.

У звіті підкреслили, що освіта кримськотатарською та українською мовами замінюється на російськомовну, що обмежує присутність кримськотатарської та української культур в окупованому Криму.

QHA