КИЇВ (QHA) -

Постановою Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) від сьогодні ректор Національного медичного університету ім. А. А. Богомольця Катерина Амосова звільнена із займаної посади.

Офіційно причиною такого рішення став зрив іспиту, який мали складати студенти-стоматологи.

Згідно з графіком, узгодженим МОЗ України 20 лютого одночасно по всій країні, у всіх закладах вищої освіти, які готують лікарів-стоматологів, мав би відбутися ліцензійний інтегрований іспит "Крок 1. Стоматологія".

— Однак у зв'язку із відсутністю договору між Центром тестування, який є єдиною уповноваженою на проведення ліцензійних іспитів "Крок" організацією, і Національним медичним університетом ім. А.А. Богомольця, студенти 3 курсу стоматологічного факультету НМУ були позбавлені можливості скласти обов'язковий для продовження навчання іспит "Крок 1. Стоматологія". Звертаємо увагу, що студенти-стоматологи НМУ стали єдиними серед усіх своїх колег з 13 вузів, для яких сьогодні не відбувся ліцензійний іспит, — йдеться у повідомленні МОЗ.

Варто відзначити, що студентка з Туркменістану Мукаддас Насирлаева, яка покінчила життя самогубством, також вчилася на стоматолога.

Нагадаємо, вчора рішенням керівництва Київського національного медуніверситету імені Богомольця заступник декана по роботі з іноземними студентами Тетяна Тимохіна відсторонена від виконання обов'язків на час розслідування самогубства туркменської студентки Мукаддас Насирлаевої.

Нагадаємо, дівчина стрибнула з мосту у Києві після того, як в університеті їй відмовили у видачі заяви на продовження посвідки на проживання. Деканат по роботі з іноземними студентами вчасно не подав документи Мукаддас до міграційної служби.

QHA